به گزارش تارنمای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در جمع شرکت کنندگان اختتامیه اولین جشنواره ملی ملکوت در موسسه اسرا برگزار شد، اظهار داشت: خدا عقل و قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) را چراغ روشنی برای هدایت انسان قرار داده و دینی که داعیه جهانی دارد باید نقشه جهانی داشته باشد و دین نقشه جامع جهانی را ترسیم کرده است. وی بیان کرد: اگر کسی به نقشه جامع جهانی توجهی نکند هر قلمی بزند فرسوده می‌شود و اگر کسی مسئولیت جهانی دارد باید نقشه جهانی را ترسیم کند و در این نقشه مسئولیت بخش‌های مختلف را ترسیم کند. وی عنوان کرد: انسان سالک الهی است و سالک به راه و چراغی نیاز دارد و سالک موفق باید راه را داشته باشد و آن را ببیند. به گزارش تارنمای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در جمع شرکت کنندگان اختتامیه اولین جشنواره ملی ملکوت در موسسه اسرا برگزار شد، اظهار داشت: خدا عقل و قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) را چراغ روشنی برای هدایت انسان قرار داده و دینی که داعیه جهانی دارد باید نقشه جهانی داشته باشد و دین نقشه جامع جهانی را ترسیم کرده است. 
 
وی بیان کرد: اگر کسی به نقشه جامع جهانی توجهی نکند هر قلمی بزند فرسوده می‌شود و اگر کسی مسئولیت جهانی دارد باید نقشه جهانی را ترسیم کند و در این نقشه مسئولیت بخش‌های مختلف را ترسیم کند. 
 
وی عنوان کرد: انسان سالک الهی است و سالک به راه و چراغی نیاز دارد و سالک موفق باید راه را داشته باشد و آن را ببیند.
سخنان حجت الاسلام قرائتی با موضوع «تلاش دشمن برای انحراف نسل جوان» با عناوین «برنامه دشمن برای کم کردن نسل ایرانیان، عدم ارتباط میان تعداد فرزندان و تربیت آن‌ها، مصرف‌زدگی و اسراف و تبذیر، اصلاح فرهنگ جامعه با معرفی الگوهای شناخته‌شده، آداب و رسوم نادرست در ازدواج جوانان، لزوم اصلاح مدیریت در خانه و جامعه و جایگاه اخلاق در فرهنگ جامعه» پنجشنبه 8 بهمن‌ماه برگزار شد. حجت‌الاسلام محسن قرائتی به بیان برنامه دشمن برای کم کردن نسل ایرانیان پرداخت و گفت: یکی از تلاش‌های دشمنان این است که نسل ما را کم کنند؛ در این راستا دکترها، اساتید دانشگاهی، بعضی از روحانیون و افراد مختلفی بوده‌اند که تحت عنوان تنظیم خانواده و «اولاد کمتر، زندگی بهتر»، به دنبال کم کردن این نسل بوده‌اند. سخنان حجت الاسلام قرائتی با موضوع «تلاش دشمن برای انحراف نسل جوان»  با عناوین «برنامه دشمن برای کم کردن نسل ایرانیان، عدم ارتباط میان تعداد فرزندان و تربیت آن‌ها، مصرف‌زدگی و اسراف و تبذیر، اصلاح فرهنگ جامعه با معرفی الگوهای شناخته‌شده، آداب و رسوم نادرست در ازدواج جوانان، لزوم اصلاح مدیریت در خانه و جامعه و جایگاه اخلاق در فرهنگ جامعه» پنجشنبه 8 بهمن‌ماه برگزار شد.
حجت‌الاسلام محسن قرائتی به بیان برنامه دشمن برای کم کردن نسل ایرانیان پرداخت و گفت: یکی از تلاش‌های دشمنان این است که نسل ما را کم کنند؛ در این راستا دکترها، اساتید دانشگاهی، بعضی از روحانیون و افراد مختلفی بوده‌اند که تحت عنوان تنظیم خانواده و «اولاد کمتر، زندگی بهتر»، به دنبال کم کردن این نسل بوده‌اند.
اهل علم و علما باید بدین نکته توجه داشته باشند که در گام اول باید خودسازی صورت گیرد و سپس راهکارهای اصلاح جامعه را بررسی کنیم. به گزارش تارنمای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به نقل از ایکنا ، آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در جمع خبرنگاران برگزاری گفت: اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بسیار پرخیر و برکتی است که از قبل پیروزی انقلاب اسلامی نیز حضور پرخیر و برکتی در مسیر انقلاب، خط امام(ره) و نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است. وی افزود: این اجلاسیه به دنبال همان حرکت‌ها و فعالیت‌های قبلی ادامه دارد تا به مسائل جامعه مدرسین و علما درباره مردم، مسلمین و انقلابیون رسیدگی کنند. اهل علم و علما باید بدین نکته توجه داشته باشند که در گام اول باید خودسازی صورت گیرد و سپس راهکارهای اصلاح جامعه را بررسی کنیم.
به گزارش تارنمای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به نقل از  ایکنا ، آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در جمع خبرنگاران برگزاری گفت: اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بسیار پرخیر و برکتی است که از قبل پیروزی انقلاب اسلامی نیز حضور پرخیر و برکتی در مسیر انقلاب، خط امام(ره) و نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است.
وی افزود:  این اجلاسیه به دنبال همان حرکت‌ها و فعالیت‌های قبلی ادامه دارد تا به مسائل جامعه مدرسین و علما درباره مردم، مسلمین و انقلابیون رسیدگی کنند.
آیت‌الله العظمی سبحانی در پیامی به همایش «کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین» تأکید کرد: به مسئله کاهش جمعیت که از چندی قبل در کشور به تصویب رسیده است، نسخه‌ای پیچیده شده از خارج کشور بود که مسئولان ما را غافلگیر کرد. پیام آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی، از مراجع عظام تقلید به همایش تخصصی «کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین» رئیس موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی قرائت شد. ایشان در پیام خود به همایش تخصصی «کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین» با بیان اینکه قدرت و توانایی هر جامعه، بستگی به وجود نوابغ و افراد مستعد دارد، تصریح کرده است، چرخ‌های علمی، اقتصادی و سیاسی کشور را به گردش دربیاورد. آیت‌الله العظمی سبحانی در پیامی به همایش «کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین» تأکید کرد: به مسئله کاهش جمعیت که از چندی قبل در کشور به تصویب رسیده است، نسخه‌ای پیچیده شده از خارج کشور بود که مسئولان ما را غافلگیر کرد.
پیام آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی، از مراجع عظام تقلید به همایش تخصصی «کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین»  رئیس موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی قرائت شد.
ایشان در پیام خود به همایش تخصصی «کاهش جمعیت ضربه‌ای سهمگین بر پیکر مسلمین» با بیان اینکه قدرت و توانایی هر جامعه، بستگی به وجود نوابغ و افراد مستعد دارد، تصریح کرده است، چرخ‌های علمی، اقتصادی و سیاسی کشور را به گردش دربیاورد.
سومين کنفرانس الگوی اسلامی ايرانی پيشرفت - اردیبهشت 93 سطح برگزاري: ملي ؛ محورهاي همايش: تحليل و آسيب‌شناسی نظريه‌های رايج و مدل‌های کلان توسعه غربی ارزيابی تطبيقی تجارب توسعه در کشورها و استنتاج عوامل و مبانی مشترک انها چالش‌های بنيادين موجود در کشورهای صنعتی ميزان سازگاری نظريه ­ها و مدل‌های رايج توسعه با مبانی و اسناد اسلامی و ويژگي­های جامعه ايران تحليل دستاوردها و تبعات توسعه در کشورهای اسلامی و انطباق آن با شرايط ايران تبيين نظريه‌های انديشمندان ايرانی برای پيشرفت کشور سومين کنفرانس الگوی اسلامی ايرانی پيشرفت - اردیبهشت 93
سطح برگزاري: ملي ؛ 
محورهاي همايش:
تحليل و آسيب‌شناسی نظريه‌های رايج و مدل‌های کلان توسعه غربی
ارزيابی تطبيقی تجارب توسعه در کشورها و استنتاج عوامل و مبانی مشترک انها
چالش‌های بنيادين موجود در کشورهای صنعتی
ميزان سازگاری نظريه ­ها و مدل‌های رايج توسعه با مبانی و اسناد اسلامی و ويژگي­های جامعه ايران
تحليل دستاوردها و تبعات توسعه در کشورهای اسلامی و انطباق آن با شرايط ايران
تبيين نظريه‌های انديشمندان ايرانی برای پيشرفت کشور
.

سبک زندگی و نیاز
برغم این که انسان موجودی به‌شدت نیازمند است، مطالعات نیازشناسی درباره انسان بسیار فقیر است. نیازشناسی انسان پایه‌ای‌ترین ضرورت برنامه‌ریزی‌های کلان اجتماعی است. مازلو، نظریه‌پرداز معروف سلسله نیازهای انسان، ادعا کرده است که در آمریکا تاکنون راجع به نیازهای انسان مطالعه نشده است. نیاز به سرگرمی و شادی نیمی از نیازهای انسان است ولی جای شگفتی است که این نیمه ساخت انسان به لحاظ تئوریک همیشه تعطیل بوده است. در مرحله اول نیازشناسی و در مرتبه بعد اولویت‌بندی نیازها اهمیت زیادی در سبک زندگی دارد. به عنوان مثال، همه دانشمندان اتفاق نظر دارند که معنویت‌گریی یکی از نیازهای اصیل انسان است؛ اما این‌که این نیاز خاستگاهش چیست و در ارتباط با سایر نیازها چه جایگاهی دارد ممکن است اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد. معنویت در هر دستگاه معرفتی معنای خاصی دارد. اما پرسش این است که آیا اساسا بشر می‌تواند همه نیازهای انسان را شناخته و با محاسبه‌ای دقیق آن‌ها را اولویت‌بندی و سازوکار ارضای آن‌ها را تبیین کند؟ پاسخ منفی است. انسان، همان‌طور که تجربه تاریخی هم نشان داده، از چنین توانی برخوردار نیست. خودشناسی انسان بدون خداشناسی همواره ناقص است. هیچ دانشی قادر نیست به انسان بگوید چندتا نیاز دارد و جایگاه هر نیاز در سلسله مراتب نیازهایش کجاست و چگونه می‌تواند آن‌ها را تامین کند بدون این که از تبعات منفی آن در امان بماند. گاهی انسان نیاز را نمی‌شناسد و گاهی جایگاه آن را نمی‌داند و گاهی راه ارضای آن کشف نمی‌کند. انسان همواره گرفتار افراط و تفریط است.
.
تمام حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پژوهشگاه بین المللی المصطفی(ص) می باشد.